Brawa dla naszej młodzieży!

Juniorzy STK Czarni PGK Słupsk w dniach 8-10 kwietnia w Krakowie wywalczyli sobie udział w półfinale Mistrzostw Polski U18. Podczas trzydniowego turnieju nasi młodzi koszykarze wygrali 2 z 3 spotkań, w tym decydujące w niepokonanym wcześniej MKS Pruszków. Gratulujemy!

W pierwszym meczu STK Czarni PGK pokonali KKS Kobierzyce 91:80, kontrolując wynik meczu od pierwszej do ostatniej minuty. W drugim spotkaniu nasi juniorzy przegrali z gospodarzami AZS Politechnika Krakowska Korona Kraków aż 70:100, a o wyniku zadecydowała fatalna trzecia kwarta. Aby awansować do półfinału STK Czarni PGK musieli nie tylko pokonać niepokonany MKS Pruszków, ale jeszcze dokonać tego różnicą przynajmniej 20 punktów.

Niemożliwe? Nie dla ambitnych i walecznych słupszczan. Już w pierwszej kwarcie pokazali, że grają o pełną pulę. Po 5 trójkach (!) Marcina Wysockiego było 25:17, ale w drugiej kwarcie zespół Roberta Jakubiaka grał zbyt nerwowo i przed zmianą stron był remis po 41. Przerwa dobrze podziałała na naszą drużynę, która zaraz po niej rzuciła się na rywali. Indywidualne akcje Huberta Wyszkowskiego pomogły wygrać kwartę 12 punktami i do upragnionego celu pozostawało jeszcze przynajmniej 8. MKS nie dawał za wygraną i w ostatniej części meczu zmniejszył straty nawet do zaledwie 6 pkt., ale później istnieli już tylko słupszczanie. Trójka Piotra Powidła na 10 sekund przed końcem dała Czarnym długo wyczekiwane 20 pkt. przewagi i po chwili mogliśmy już cieszyć się z awansu! Wygrana 91:71 oznacza, że STK CZARNI PGK zagrają w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski U18.