Polpharma wzięła rewanż

Drugie w ciągu czterech dni spotkanie Energi Czarnych z Polpharmą zakończyło się zwycięstwem starogardzian 77:60 (18:17, 18:19, 28:12, 13:12). Sparing rozegrany został w niedzielny wieczór w hali im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Było to pierwsze otwarte spotkanie z udziałem naszych koszykarzy, które zostało połączone z oficjalną prezentacją zespołu Polpharmy. Po przyjacielsku Energa Czarni „pozwolili” rywalom na pozostawienie bardzo dobrego wrażenia na kibicach i tym razem dalecy byli od pokonania ich pięćdziesięcioma punktami.

Pierwsza połowa nie zwiastowała, że słupscy zawodnicy wyraźnie przegrają w Starogardzie Gdańskim. Energa Czarni bardzo dobrze radzili sobie w walce o zbiórki po obu stronach parkietu i choć brakowało im skuteczności przy wydawałoby się łatwych rzutach z pola 3 sekund, strefa podkoszowa należała do nich. Polpharma miała na to jednak znakomitą odpowiedź, ponieważ jej zawodnicy byli niezwykle skuteczni z dystansu, w sumie aż jedenaście razy trafiając za trzy.
Słupszczanie konsekwentnie realizowali założenia trenera Mariusa Linartasa i mimo skuteczności gospodarzy, w pierwszej połowie był remis. Wszystko zmieniło się po zmianie stron, kiedy to dały znać o sobie wyczerpujące treningi naszych zawodników. Trzecią kwartę Polpharma, napędzana przez nieobecnego w sparingu w Słupsku Marcina Nowakowskiego, rozpoczęła od serii punktowej 12:0 i wypracowała sobie tym samym wyraźniejszą przewagę. Nie miała większego problemu z utrzymaniem jej do samego końca, ponieważ Energa Czarni grali bardziej indywidualnie i brakowało imskuteczności. Tym samym Polpharma udanie zrewanżowała się naszej drużynie za przegraną w czwartek 49:99.

– W trzeciej kwarcie nie zagraliśmy przede wszystkim w obronie, a nasza gra była pozbawiona rytmu. Mogliśmy się jednak tego spodziewać, ponieważ podobnie jak przed meczem ze Startem, zawodnicy są świeżo po ciężkich treningach na siłowni. Musimy jednak uczyć się w takich spotkaniach przezwyciężać przeciwności, ponieważ w sezonie na pewno łatwo nie będzie. To właśnie rozgrywki ligowe będą najważniejsze, a teraz skupiamy się na szlifowaniu formy – mówi Mirosław Lisztwan, asystent trenera Linartasa.

Polpharma – Energa Czarni 77:60 (18:17, 18:19, 28:12, 13:12)

Energa Czarni: Knutson 17, Abernethy 9, Tomaszek 8, Kostrzewski 7, Dutkiewicz 7, Nowakowski 4, Brandwein 4, Dabkus 2, Nicholson 2.