Puchar dla Trefla

Energa Czarni przegrali w finale XIX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska z Treflem 63:77 i główne trofeum powędrowało do sopocian. W meczu o trzecie miejsce Śląsk Wrocław pokonał AZS Koszalin 70:62.

Energa Czarni dobrze zaczęli spotkanie i głównie za sprawą nieźle dysponowanego Karola Gruszeckiego prowadzili w pierwszej kwarcie nawet pięcioma punktami. Niestety ponownie fatalnie spisywali się zza łuku, tym razem notując 0/8 celnych trójek do przerwy. Trefl natomiast konsekwentnie realizował swoje założenia i dobrze równoważył swoją grę - pod koszem punktowali Painter i Kulka, a z dystansu Bendzius, Michalak i Włodarczyk. Tym samym goście odrobili straty i wyszli na prowadzenie, wykorzystując także masę błędów naszych koszykarzy. Drugą kwartę Trefl wygrał 16:8 i w połowie meczu było 26:33.

ZDJĘCIA: Łukasz Capar

[gallery link="file" order="DESC" columns="4" orderby="post_date"]

Niestety zmiana stron nie przyniosła poprawy gry naszych koszykarzy, którzy wciąż mieli spore trudności z konstruowaniem swoich akcji, ale to nie było największym problemem. Słupszczanie fatalnie spisywali się przede wszystkim w obronie, gdzie szalał zwłaszcza Vasiliauskas. Po 10 punktach Litwina sopocianie prowadzili 33:49 i ze spokojem kontrolowali przebieg meczu. Dopiero w ostatniej kwarcie, kiedy Energa Czarni grali już jedynie o zmniejszenie strat (w pewnym momencie przegrywali nawet 45:70), zaczęły im wpadać rzuty z dystansu. Jednak nawet pięć trafionych trójek w tej części spotkania nie mogły zmienić wyniku i to Trefl mógł się cieszyć z wygranej w słupskim turnieju.

Najlepszym zawodnikiem Energi Czarnych nie po raz pierwszy został William Franklin, który zdobył 21 pkt. i 5 as., jednak ponad połowę swojego dorobku uzyskał w ostatniej kwarcie. Solidnie zaprezentował się Callistus Eziukwu, który miał 12 pkt. i 9 zb. Wśród sopocian dość zaskakująco punktowym liderem został Grzegorz Kulka, autor 15 pkt.

Energa Czarni - Trefl 63:77 (18:17, 8:16, 17:26, 20:18)

Energa Czarni: Franklin 21, Gruszecki 14, Eziukwu 12, Seweryn 5, Cywiński 4, Mokros 3, Śnieg 2, Shiloh 2.

Trefl: Kulka 15, Bendzius 14, Michalak 13, Vasiliauskas 11, Leończyk 9, Painter 6, Włodarczyk 3, Sikora 2, Kemp 2, Stefański 2.

WKS Śląsk Wrocław zajął trzecie miejsce w XIX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska, pokonując AZS Koszalin 70:62. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando wrocławian, którzy przede wszystkim wykorzystując podkoszowe umiejętności Aleksandra Mladenovicia zbudowali nawet 17-punktową przewagę. Jeszcze na początku czwartej kwarty Śląsk prowadził 62:52, ale AZS nie zamierzał się poddać. Koszalinianie za sprawą trzech trójek z rzędu (2 x Mielczarek, 1 x Austin) w dwie minuty odrobili niemal wszystkie straty. Gra bardzo się wyrównała i o wyniku musiała zadecydować nerwowa końcówka. W niej zdecydowanie więcej zimnej krwi zachowali wrocławianie, wśród których znakomicie spisał się Lawrence Kinnard. Amerykanin w ostatniej minucie trafił dwie trójki, które zapewniły jego drużynie zwycięstwo.

Śląsk - AZS 70:62 (16:12, 20:15, 20:21, 14:14)

Śląsk: Mladenović 25, Kinnard 12 (15 zb.), Dłoniak 9 (10 as.), Skibniewski 8, Ikovlev 7, Burnatowski 6, Tomaszek 2, Kulon 1.

AZS: Woods 11, Austin 10, Sherman 9, Pacocha 9, Mielczarek 9, Dąbrowski 5, Stelmach 4, Vrbanc 3, Swanson 2.