RAPORT: Młodzi w jednym pazurku #04

Młodzi Czarni z rocznika 2002 sprawiają miłą niespodziankę.

Miniony weekend to znów ciekawe występy naszych wychowanków. Grali Czarni Autokarolina, którzy wygrali łatwo kolejne spotkanie w Finale A Pomorskiej Ligi Koszykówki u12 z Bryzą Kolbudy 73:37. Grali też Czarni Grawipol rocznik 2000, którzy niespodziewanie ulegli gospodarzom  w Olsztynie 67:60.

[gallery link="file" order="DESC" columns="4" orderby="post_date"]

Niemniej, z pewnością wydarzeniem tygodnia, ba wydarzeniem roku był mecz w Sopocie rocznika 2002, Czarni Fullbull Słupsk vs. UKS 7 Trefl Sopot. Gospodarze, to drużyna która w ciągu 3 lat przegrała tylko jedno spotkanie, trzykrotnie triumfowała w Pomorskiej Lidze Koszykówki, a w ubiegłym roku zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii szkół podstawowych. W ubiegłym roku przegraliśmy w Sopocie 133:37. Nasi chłopcy podeszli do tego spotkania wyjątkowo skoncentrowani. Gdzieś w głowach pamiętali ubiegłoroczny blamaż i każdy miał ochotę odegrać się rywalom. Mecz rozpoczął się od prowadzenia sopocian 7:0. Time-out trenera Orzechowskiego i w efekcie po pierwszej kwarcie wychodzimy na prowadzenie 14:8. Druga odsłona to znów trochę nerwowości, pudłowanie z czystych pozycji i do szatni schodziliśmy z niekorzystnym wynikiem 34:21. Druga połowa to Czarni jakich chcielibyśmy oglądać zawsze, to pod skórą Czarne Pantery – walka do upadłego, wygrana na desce i w większości sytuacji 50/50. Koniec trzeciej kwarty i zbliżamy się na 3 oczka 47:44. Początek ostatniej kwarty to koncert gry obronnej i seria 10:0 dla Czarnych, którzy już do końca spotkania nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Końcowy wynik 58-55 dla Czarnych.

To fantastyczny sukces trenera Orzechowskiego i chłopaków. Sopot dysponował 8 zawodnikami Kadry Pomorza 2002, 6 z nich zostało powołanych do Kadry Polski u14. U nas też są kadrowicze Pomorza 2002: Mikołaj Miszczak, Wiktor Lewandowski, Paweł Żakowiecki oraz Kadra Pomorza 2003: Cezary Jankowski (2 krotny MVP Ligi Pomorskiej), Bartosz Olechnowicz (król strzelców Ligi Pomorskiej) ale w Sopocie grała drużyna, każdy dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa. Była radość i łzy. Zwycięstwo Czarnych Fullbull Słupsk odebrało złoty medal Ligi Pomorskiej drużynie z Sopotu, a nam dodało skrzydeł. Przed nami jeszcze tylko jedna kolejka Ligi Pomorskiej – 2 kwietnia mecz w Kwidzynie, a potem finały strefowe będące eliminacjami do ¼ finałów Mistrzostw Polski. Naszymi rywalami będą drużyny z warmińsko-mazurskiego oraz ... Trefl Sopot.