RAPORT: Młodzi w jednym pazurku #05

W miniony weekend, po dłuższej przerwie młodzi Czarni znów walczyli na Pomorzu. Yankeesi nie pokonani w tym sezonie. W sobotę 2 kwietnia "wesoły autobus" z 3 drużynami ze Słupska: Czarni Autokarolina (r. 2004), Czarni Yankees (r. 2003) oraz Czarni Fullbull (r. 2002) zawitał do Kwidzynia. Słupszczanie rozpoczęli od grupy najmłodszych, którzy bez najmniejszych problemów wygrali z miejscowym Basketem Kwidzyn 104:30.

[gallery link="file" order="DESC" columns="4" orderby="post_date"]

Następnie wybiegła nasza ekipa U14, która rozgrywała ostatnie spotkanie ligowe przed finałem strefowym. Chłopcy zagrali fantastyczny mecz, a trener Orzechowski mógł sobie przetestować kilka nowych zagrywek. Czarni wygrali 79:57. Ostatnią grupą byli Yankeesi, którzy rozgrywali z Basketem Kwidzyn mecz na szczycie tabeli Pomorskiej Ligi Koszykówki U13. Mecz zaczął się wyjątkowo niekorzystnie dla Czarnych i do przerwy to gospodarze niesieni dopingiem miejscowych kibiców schodzili z niewielką przewagą do szatni.
Na szczęście po przerwie do roboty wzięli się nie tylko chłopcy na parkiecie ale również pozostała „rodzina" Czarnych, która zdołała zagłuszyć kwidzynian narzucając znane nam wszystkim przyśpiewki „Czarni, Czarni, czarni". Przy takim dopingu nie mogliśmy przegrać. Kilka roszad w składzie trenera Kozłowicza i mecz zrobił się jednostronny. Czarni ostatecznie wygrali różnicą 22 oczek 76:54.
Chłopcy wrócili do Słupska o 23 wieczorem, a już następnego dnia, w niedzielę rano, rocznik 2003 o 7:30 wyjechał spod hali Gryfia na mecz do Starogardu Gdańskiego. Pomimo krótkiego snu, Yankeesi nie dali żadnych szans miejscowej drużynie SKS Starogard Gdański. Seryjnie spod kosza trafiał Bartek Olechnowicz (35pkt), a Czarek Jankowski raził z dystansu, rzucając m. in. 4 trójki przy 100% skuteczności, a ponadto dobrym rozgrywaniem uruchomił kilku kolegów, w tym Igora Adamskiego, który ustanowił swój„career high" 18 pkt.
Czarni Yankees Słupsk nie doznali w tym roku żadnej porażki w Lidze Pomorskiej, a na drodze do złotego medalu pozostały im jeszcze 4 spotkania, najbliższe już w czwartek w Słupsku ze Starogardem, a następne z Pelplinem (w sobotę wyjazd, a w niedzielę w Słupsku).

Gratulujemy fantastycznego weekendu koszykarskiej młodzieży ze Słupka.