RELACJA: Gościnnie dla Trefla

Energa Czarni w swoim drugim sparingu przed nowym sezonem przegrali z Treflem Sopot 73:84. Nasi koszykarze długimi fragmentami grali tak, jak życzyłby sobie tego trener Andrej Urlep, jednak w drugiej połowie przyjezdni zasypali ich trójkami.

Wśród sopocian znalazło się aż trzech byłych zawodników Energi Czarnych – Krzysztof Roszyk, Paweł Leończyk oraz Yemi Gadri-Nicholson. W składzie Trefla nie było natomiast przebywających na Eurobaskecie Adama Waczyńskiego oraz trenera Dariusa Maskoliunasa. Natomiast nasi koszykarze przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Marcina Dutkiewicza, leczącego drobny uraz.

Pierwsze dwie kwarty przebiegały po myśli słupszczan, którzy w najróżniejszych wariantach ustawienia dobrze radzili sobie po obu stronach parkietu. Dobrze radzili sobie zwłaszcza zawodnicy podkoszowi – Garrett Stutz, Keith Wright, Michał Nowakowski oraz aktywny na skrzydle Simo Atanacković. Przewaga Energi Czarnych sięgała już kilkunastu punktów i to gospodarze kontrolowali tempo tego sparingu.

Wszystko diametralnie odmieniło się po przerwie, kiedy to sopoccy strzelcy nic sobie nie robili z defensywy zespołu Andreja Urlepa. Gracze Trefla trafili w trzeciej kwarcie aż 9 trójek (13 w całym meczu) i błyskawicznie dogonili słupszczan, a następnie zbudowali dwucyfrową przewagę. W ostatniej części gry obrona Energi Czarnych nie pozwalała już rywalom na zbyt wiele, ale po drugiej stronie parkietu brakowało naszym koszykarzom skuteczności.

Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 73:84 (23:20,24:16, 10:32, 16:16)
Energa Czarni: Wright 14 (1), Nowakowski 12, Śnieg 10, Atanacković 8 (1), Jarmakowicz 8, Trice 6, Stutz 5, Hulls 4, Jankowski 3 (1), Borowski 3, Jakubiak, Długosz.