RELACJA: Klęska nie na żarty

Niestety nasi koszykarze kompletnie zawiedli w Kaliszu, gdzie przegrali z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 73:80. Gra układała nam się tylko przez kilkanaście minut, a po długiej przerwie gospodarze bezlitośnie obnażyli nasze słabości.

Mecz rozpoczęło zaledwie 26% skuteczności z gry Stali, dzięki czemu nawet wobec aż 9 fauli i 6 strat w pierwszej kwarcie nasi koszykarze prowadzili 19:15. Wydawało się, że spotkanie ułoży się po naszej myśli i będziemy je kontrolować. Jednak już początek drugiej kwarty zwiastował znacznie trudniejszą przeprawę. Po pięciu punktach Delaneya ostrowianie wyszli na prowadzenie, notując w sumie serię 10:2. Przerwał ją mający świetny moment Cheikh Mbodj, który zdobył 8 pkt. z rzędu dla Energi Czarnych i wróciliśmy do przewagi 37:31. W ostatnich akcjach pierwszej połowy dwie bardzo trudne trójki trafił jednak Ochońko i mieliśmy remis.

Piętnastominutowa przerwa nie wpłynęła jednak korzystnie na naszych koszykarzy. Już w dwóch pierwszych akcjach trzeciej kwarty zanotowaliśmy dwie straty i pozwoliliśmy rywalom na 4 pkt. z kontry. Po trójce Nikołowa było już 44:39, ale niestety prawdziwa katastrofa miała dopiero nadejść. Przełom trzeciej i czwartej kwarty przegraliśmy 12:0 i na tablicy wynik pokazywał już 18 punktów straty. Choć słupszczanie starali się je odrabiać, piłka nie lądowała w koszu, natomiast po drugiej stronie parkietu wciąż popełnialiśmy bardzo proste błędy. Mimo wielu prób zniwelowania przewagi Stali, byliśmy bezradni. Dopiero gdy rezultat spotkania był w zasadzie rozstrzygnięty, zanotowaliśmy serię 11:0, ale pozwoliła nam ona jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki.

BM SLAM Stal – Energa Czarni 80:73 (15:19, 22:18, 27:11, 16:25)

BM SLAM Stal: Millage 18, Wangmene 12, Nikołow 11, Ochońko 10, Zębski 9, Delaney 9, Sroka 5, Suliński 2, Kaczmarzyk 2, Żurawski 2, Niedźwiedzki, Dymała.

Energa Czarni: Blassingame 12, Harper 11, Mbodj 11, Seweryn 9, Mokros 7, Campbell 7, Jackson 6, Borowski 6, Cesnauskis 4.