RELACJA: Piąte miejsce Panter

Energa Czarni, podobnie jak inne ligowe zespoły, w środę zakończyli pierwszy etap TBL. Nasi koszykarze uplasowali się na piątej pozycji i są pewni gry w play-off. Ostatnim rywalem słupszczan był zespół Stabill Jeziora, który mimo starań, w Gryfii był bezradny. Gospodarze wygrali 77:63, nie poświęcając na to spotkanie zbyt wielu sił.
Energa Czarni musieli wygrać z Jeziorem i wygrali. O spotkaniu najlepiej byłoby powiedzieć jedynie tyle, że się po prostu odbyło. Jego wynik rozstrzygnął się w zasadzie w pierwszej kwarcie, kiedy od stanu 2:2 słupszczanie zdobyli 17 (!) punktów z rzędu bez odpowiedzi rywali, a ostatecznie tą część gry zakończyli wynikiem kompromitującym dla tarnobrzeżan – 21:4. Świetnie grał przede wszystkim Rocky Trice, autor 11 pkt w tym czasie.

Uzyskanej przewagi nasi koszykarze już nie roztrwonili. Zdarzały się oczywiście momenty, w których goście grali całkiem nieźle, a słupszczanie popełniali seryjne błędy. Mimo letniej atmosfery spotkania, trener Andrej Urlep chwilami wychodził z siebie i co ciekawe, częściej prosił o przerwę, niż jego vis a vis Dariusz Szczubiał. Wydarzenia na parkiecie cały czas pozostawały jednak pod pełną kontrolą Energi Czarnych.

Po serii 10:0 Jeziora w trzeciej kwarcie, a także czterech trójkach tarnobrzeżan w pierwszych pięciu minutach ostatniej części spotkania, przyjezdni zbliżyli się na zaledwie siedem punktów. Wystarczył jednak tylko moment dodatkowej mobilizacji – trójkę trafił Trice, a po faulu niesportowym Allena kolejne cztery punkty dołożyli Tomasz Śnieg i Mateusz Jarmakowicz. Tego ciosu Jezioro nie było już w stanie przetrwać.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Energi Czarnych był Rocky Trice, autor 23 pkt. i 6 zbiórek. 14 pkt. i 4 asysty miał Tomasz Śnieg, a 13 pkt. i 15 zb. Garrett Stutz, który mimo okazałych statystyk momentami bywał bardzo nieporadny. Słupszczanie wygrali walkę o zbiórki aż 43:25 i nawet mimo aż 18 strat potrafili pewnie pokonać przeciwników.

Energa Czarni – Stabill Jezioro 77:63 (21:4, 15:18, 19:21, 22:20)

Energa Czarni: Trice 23, Śnieg 14, Stutz 13, Jarmakowicz 11, Mokros 7, Hulls 4, Nowakowski 3, Zimmerman 2, Gruszecki, Taylor, Jakubiak.

Stabill Jezioro: Allen 19, Krajniewski 10, Goffney 7, Łukasiak 6, Hamilton 6, Fitzgerald 6, Doaks 6, Pandura 3.