RELACJA: Plan minimum wykonany

Niestety nie udało się naszym koszykarzom sięgnąć po pełną pulę. W drugim spotkaniu w Zgorzelcu Turów był wyraźnie lepszy i pokonał nas 88:68 . Mimo to, to my jesteśmy w lepszej pozycji przed dwoma meczami w Słupsku. Wyrwaliśmy przewagę własnego parkietu i teraz losy serii są w naszych rękach. Zaczęliśmy dobrze, od trójki Nowakowskiego, ale później wszystko było nie tak.

Nasi koszykarze nie radzili sobie z presją obronną rywali, a po drugiej stronie parkietu popełniali błąd za błędem. Tym samym pozwoliliśmy gospodarzom na serię 17:2, sami wprowdzając się w kłopoty z faulami. Raziliśmy nieskutecznością, przez co Turów prowdził na początku drugiej kwarty już 29:13. Punkty Nowkowskiego, Seweryna, Shiloh'a i Blassingme'a pozwalały nieco odrobić straty, czy utrzymać dystans, ale to było zdecydownie zbyt mało na świetnie dysponowanych zgorzelczan. Gospodarze przez cały mecz byli bardzo agresywni po obu stronch parkietu i nie ma co ukrywać, byli po prostu lepsi.

Po akcjach Callistusa Eziukwu zbliżyliśmy się do mistrzów na dziewięć punktów w połowie trzeciej kwarty, ale to było wszystko, na co było nas stać. Ostatnią część meczu Turów zaczął od serii 8:0 i przewaga sięgąła już dwudziestu punktów. Niestety tego dnia nie byliśmy w stanie zagrozić ekipie Rajkovicia, ale i tak dwumecz w Zgorzelcu możemu zaliczyć do udanych.

Do Słupska wracamy z wynikiem 1:1 i przed nami dwa bardzo ważne mecze w Gryfii. Wciąż presja spoczywa na rywalach, a my spokojnie możemy polować na sensację. Będzie niezwykle trudno, ale teraz w dużej mierze od Waszej pomocy zależy, czy ta seria zakończy się historycznym sukcesem

Energi Czarnych. PGE Turów - Energa Czarni 88:68 (24:10, 23:23, 18:15, 23:20)

PGE Turów: Jaramaz 16, Taylor 16, Czyż 15, Kulig 13, Natiażko 6, Moldoveanu 6, Dylewicz 5, Collins 5, Chyliński 4, Gospodarek 2, Jyż.

Energa Czarni: Shiloh 15, Nowakoski 13, Eziukwu 10, Pasalić 9, Blassingame 7, Seweryn 5, Borowski 4, Cesnauskis 3, Mokros 2.