Trefl lepszy w Koszalinie

Trefl Sopot pokonał Energę Czarnych w pierwszym spotkaniu Turnieju o Puchar Prezydenta Koszalina 87:67. To nie było dobre spotkanie w wykonaniu naszych koszykarzy, którym brakowało skuteczności, a w ataku mieli spore problemy z powstrzymaniem filigranowego Franka Turnera.

Początek meczu należał do sopocian, którzy prowadzeni przez mającego zaledwie 178 cm wzrostu Turnera szybko objęli prowadzenie, dochodzące nawet do 10 punktów. Za sprawą dobrej postawy w ataku Michała Nowakowskiego Energa Czarni zdołali jednak jeszcze przed przerwą odrobić większość strat, a po trójce Marcina Dutkiewicza doprowadzili do remisu po 32. Końcówka pierwszej połowy to niestety popis Filipa Dylewicza i Adama Waczyńskiego i Trefl prowadził 45:35.

Po zmianie stron Energa Czarni zagrali agresywniej w obronie i w końcu swoją drogę do kosza znalazło kilka rzutów z wypracowanych pozycji, które mimo wszystko w tym spotkaniu nie chciały wpadać. Ponownie jednak najlepszy tego dnia Frank Turner dał o sobie znać i sopocianie nie tylko nie stracili przewagi, lecz nawet ją powiększyli. W drugiej połowie czwartej kwarty Trefl prowadził już 84:59 i nawet osiem punktów z rzędu słupszczan nie mogło dać im korzystnego wyniku.

Tym razem w grze słupszczan sporo było niepewności i wynik jest rezultatem nie tylko słabszej niż zwykle skuteczności (zaledwie pięć celnych trójek), ale przede wszystkim licznych błędów w obronie, w szczególności przy bardzo szybkim Turnerze. Przegrana z Treflem sprawiła, że w sobotę Energa Czarni zmierzą się w spotkaniu o trzecie miejsce koszalińskiego turnieju z drużyną PGE Turowa Zgorzelec.

Energa Czarni Słupsk – Trefl Sopot 67:87 (11:19, 24:26, 17:20, 15:22)
Energa Czarni: Nowakowski 15, Dabkus 11, Kostrzewski 8, ,Knutson 8, Dutkiewicz 7, Abernethy 7, Tomaszek 4, Nicholson 4, Brandwein 3, Osiński 0.
Trefl: Turner 26, Dylewicz 14, Waczyński 10, Michalak 10, Zamojski 9, Stefański 5, Spralja 4, Dąbrowski 4, Jarmakowicz 3, Brembly 2.