Turniej w Zgorzelcu – dzień 3

Energa Czarni z Pucharem Prezesa PGE! Słupszczanie zakończyli swój udział w Międzynarodowym Turnieju w Zgorzelcu bez przegranej. Nasi koszykarze ostatniego dnia zmagań zdeklasowali ubiegłorocznego półfinalistę ligi czeskiej BK JIP Pardubice 104:73. Tym samym zwyciężyli w całym turnieju i zdobyli pierwsze w tym sezonie trofeum.

Słupszczanie tym razem bardzo dobrze weszli w spotkanie, od pierwszych minut narzucając swój styl gry rywalom z Czech. W pierwszej kwarcie trzy trójki, podobnie jak dzień wcześniej Marcin Dutkiewicz, trafił Michał Jankowski i Energa Czarni wyszli na dwucyfrowe prowadzenie. Z minuty na minutę rozkręcał się także wspomniany Dutkiewicz, a dobrą formę potwierdzał Rocky Trice. Tym razem wysocy gracze dobrze funkcjonowali od początku i do przerwy Garrett Stutz i Keith Wright mieli po 8 punktów, a Energa Czarni prowadzili 54:38.

Piętnaście minut przerwy nie wpłynęło na losy spotkania. Słupszczanie wciąż dominowali, seryjnie trafiali z dystansu i rządzili w polu trzech suknd. Cały zespół z powodzeniem realizował zalecenia trenera Andreja Urlepa i pewnie kroczył po zwycięstwo w tym meczu. W ostatniej kwarcie wiara Czechów w dobry rezultat zmalała niemal do zera i Energa Czarni bez żadnego zagrożenia mogli powiększać przewagę.

Po raz kolejny kluczem do zwycięstwa okazała się agresja i determinacja w obronie, co – biorąc pod uwagę fakt, że trenerem naszego zespołu jest Andrej Urlep – nie powinno dziwić. Skuteczne zagrania w defensywie błyskawicznie przekładają się na sukcesy w ataku, gdzie bardzo silną bronią słupszczan są rzuty z dystansu, a także postawa podkoszowego duetu Wright-Stutz.

W najbliższy weekend serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Energi Czarnych na Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. Naszymi rywalami będą AZS Koszalin, Trefl Sopot oraz Triumph Mińsk.

Energa Czarni – BK JIP Pardubice 104:73 (29:20, 25:18, 25:17, 25:18)

Energa Czarni: Stutz 20, Jankowski 16 (4x3), Wright 15 (1), Dutkiewicz 12 (2), Trice 11 (1), Nowakowski 9 (1), Hulls 7 (2), Borowski 7 (1), Śnieg 4, Jakubiak 2, Długosz 1.

Poniżej wyniki z pierwszego i drugiego dnia turnieju:
Energa Czarni – Hapoel Galil Gilboa 85:72 (28:14, 24:21, 22:17, 11:20)

Energa Czarni: Dutkiewicz 15 (4×3), Trice 14 (1), Stutz 12, Nowakowski 11 (2), Wright 10, Jankowski 9 (3), Śnieg 8, Hulls 4 (1), Długosz 2, Borowski, Jakubiak.

Energa Czarni – NY Phantoms 87:79 (23:27, 16:19, 27:14, 21:19)

Energa Czarni: Trice 19, Stutz 17, Wright 14, Nowakowski 12, Dutkiewicz 12, Śnieg 6, Jankowski 5, Hulls 2, Długosz, Borowski.