Wygrana w ostatnich sekundach

Energa Czarni w środę rozegrali bez udziału publiczności sparing z Asseco Gdynia. Słupszczanie wygrali 78:76 po bardzo wyrównanej końcówce, w której zwycięstwo naszej ekipie zapewnił Karol Gruszecki.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia naszych koszykarzy, którzy nie mieli najmniejszych problemów z egzekucją swoich rzutów i utrzymując wysoką skuteczność wygrali pierwszą kwartę 29:21. Szczególnie dobrze radzili sobie nasi podkoszowi – Bojan Trajkovski i Callistus Eziukwu, którzy nie mylili się przy rzutach z gry. Niestety w drugiej odsłonie sytuacja odmieniła się o 180 stopni. Energa Czarni stracili swobodę, dzięki której tak dobrze prezentowali się na początku meczu, siłowali rzuty z trudnych pozycji i pozwolili gdynianom na odrobienie strat.

Spotkanie stało się bardzo wyrównane i powoli inicjatywę zaczęli przejmować zawodnicy Asseco. W pewnym momencie trzeciej kwarty goście prowadzili już sześcioma punktami i ambitnie walczyli o wygraną w Gryfii. Znakomicie ich grę prowadził Anthony Walton, a punktowali Radosavljevic i Galdikas. Emocjonująca końcówka była więc nieunikniona.

ZDJĘCIA: Łukasz Capar

[gallery link="file" order="DESC" columns="4" orderby="post_date"]

W niej na niecałą minutę przed końcem prowadzenie Enerdze Czarnym dał trójką Karol Gruszecki. Jeden rzut wolny trafił Jarosław Mokros i było 76:74, jednak faulowany na 8 sekund przed ostatnią syreną Sebastian Kowalczyk pewnie wykorzystał dwa wolne. Przy remisie, po czasie dla trenera Mijatovicia, Energa Czarni wprowadzali piłkę do gry na atakowanej połowie. Gruszecki wykorzystał moment, w którym zagapił się Przemysław Frasunkiewicz, obił piłkę o jego plecy i popędził na kosz, kończąc swój popis efektownym wsadem. W ostatniej akcji swój fatalny błąd starał się naprawić Frasunkiewicz, ale jego rzut rozpaczy okazał się nieskuteczny.

Energa Czarni – Asseco 78:76 (29:21, 12:19, 16:21, 21:15)

Energa Czarni: Gruszecki 19 (5 as.), Eziukwu 18 (10 zb.), Mokros 14, Franklin 11 (7 as.), Trajkovski 10, Seweryn 6, Śnieg, Cywiński.

Asseco: Galdikas 15, Radosavljevic 13, Walton 12, Frasunkiewicz 11, Matczak 7, Żołnierewicz 6, Kowalczyk 5, Szczotka 4, Parzeński 3, Czerlonko, Szymański, Grujić.