Pierwszy sparing za nami

W pierwszym spotkaniu kontrolnym przed zbliżającym się sezonem byliśmy bardzo gościnni dla Polpharmy, która wygrała z Energą Czarnymi w Hali Gryfia 99:79. Dla starogardzian był to już trzeci sparing, dla nas pierwsza szansa na poznanie nowego zespołu w warunkach meczowych.

Po tygodniach treningów kondycyjnych nasi koszykarze po raz pierwszy pojawili się na parkiecie w starciu z innym rywalem, niż druga piątka naszego zespołu. Różnicę w przygotowaniach obu drużyn doskonale widać było na parkiecie, gdy słupszczanie znakomicie radzili sobie w pierwszych minutach po wyjściu z szatni, a z biegiem meczu wyraźnie odstawali fizycznie od swoich przeciwników. Najlepszy fragment gry zanotowaliśmy na początku drugiej połowy, kiedy to potrafiliśmy w 5 minut odrobić aż 13 pkt. Na uwagę zasługuje znakomita skuteczność gości, którzy w całym spotkaniu trafili aż 58% swoich rzutów z gry.

Pierwszy mecz przyniósł sporo materiału, nad którym teraz będzie mógł pochylić  się nasz sztab szkoleniowy. Trener Roberts Stelmahers próbował wielu wariantów gry, umiejętnie rotował całym składem i testował funkcjonowanie zespołu w różnych zestawieniach. W najbliższym czasie rozegramy kolejne dwa mecze kontrolne – naszymi rywalami będą AZS Koszalin i Asseco Gdynia.

Energa Czarni - Polpharma 79:99 (16:24, 16:33, 29:20, 18:22)

Energa Czarni: Ginyard 21 (4 prz.), Blassingame 13 (6 as.), Kravish 13 (8 zb.), Surmacz 10 (7 zb.), Cesnauskis 7, Burrell 5 (7 as.), Davis 3, Seweryn 3, Jarmakowicz 2, Dąbrowski 2, Fuks.

Polpharma: Miles 25, Sajus 18, Flieger 15, Hicks 13, Paliukenas 9, Mirković 8, Schenk 6, Michałek 5, Diduszko, Davis, Długosz, Krzywdziński.