Zwycięski koniec przygotowań!

Energa Czarni zakończyli okres przygotowawczy do nowego sezonu zwycięstwem w Turnieju Tyskie Cup w Starogardzie Gdańskim. Nasi koszykarze w półfinale pokonali Trefl Sopot 86:78, a w finale udanie zrewanżowali się za przegraną w Słupsku Polskiemu Cukrowi Toruń, wygrywając 78:73. MVP turnieju został wybrany Marcus Ginyard.

W piątkowym półfinale zmierzyliśmy się z Treflem Sopot, z którym rozegraliśmy wyrównany mecz, w którym bardzo często zmieniało się prowadzenie. Obie drużyny grały falami i wciąż widać było elementy, nad którymi musimy ciężko pracować. Do zwycięstwa 86:78 poprowadził nas duet Jerel Blassingame, który zdobył dla nas 31 pkt. i 12 as.

Energa Czarni – Trefl 86:78 (15:22, 26:17, 11:19, 32:20)

Energa Czarni: Blassingame 20 (4 as.), Cesnauskis 13, Dąbrowski 13, Burrell 11 (8 as.), Kravish 8 (7 zb.) Seweryn 7, Jarmakowicz 6, Jackson 5 (7 zb., 4 bl.), Ginyard 3.

Trefl: Marković 21, Ireland 14, Karolak 14, Śmigielski 11, Mielczarek 11, Dylewicz 3, Motylewski 2, Majewski, Stemenković.

Sobotni półfinał także był dla nas wymagający, w meczu nie brakowało emocjonujących momentów I bardzo wyrównanej gry. Od początku gra toczyła się  w tempie narzuconym przez torunian, ale staraliśmy się wybijać rywali m.in. celną trójką z 9 m JBlassa równo z syreną kończącą pierwszą kwartę. Mimo naszych starań, Twarde Pierniki długo były na prowadzeniu. Wszystko zmieniło się na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, kiedy to odrobiliśmy 10 pkt. straty i zyskaliśmy przewagę, której nie oddaliśmy już do końca. Kapitalnie radzili sobie zwłaszcza Marcus Ginyard i David Kravish, którzy królowali pod obręczami – wspólnie zebrali aż 10 piłek w ataku. Pierwszy z nich dzięki świetnemu występowi został uznany MVP turnieju.

Energa Czarni – Polski Cukier 78:73 (18:23, 21:14, 19:23, 20:13)

Energa Czarni: Ginyard 24 (11 zb.), Kravish 18 (12 zb.), Cesnauskis 9, Blassingame 8, Jackson 8, Dąbrowski 5, Seweryn 3, Burrell 3, Jarmakowicz.