22 Cheikh Mbodj 6 11:55 6
25 Kyle Weaver 11 33:55 28
43 Aleksander Perka 4 11:51 5
Suma 65 200:00 77

Niestety, Energa Czarni nie sprostali w półfinałowej serii Polskiemu Cukrowi, który zwycięstwem w meczu nr 3 zapewnił sobie awans do finału. Nasi koszykarze przegrali 52:65 i mimo dobrej postawy w defensywie, na skuteczny atak zabrakło już im sił. O brązowe medale zagramy z przegranym półfinalistą z pary Stelmet BC – BM Slam Stal.

Całą serię z Polskim Cukrem podsumować można krótko – mordercze pięć spotkań z Anwilem i węższa rotacja sprawiły, że brakowało już nam sił, natomiast skuteczne pomysły trenera Jacka Winnickiego zniwelowały nasze atuty. W ostatnim, wtorkowym meczu z Twardymi Piernikami ponownie nie zafunkcjonował Chavaughn Lewis (4/14 z gry, 6 strat), swoich rzutów nie trafiali Marcus Ginyard, Anthony Goods czy Grzegorz Surmacz.

Mimo to bardzo długo pozostawaliśmy w grze, nasi koszykarze zostawili na parkiecie serca. Choć to goście przez niemal cały mecz prowadzili, kibice stanęli na wysokości zadania i w kluczowych momentach mocno wspierali Energę Czarnych. W czwartej kwarcie zbliżyliśmy się do rywali na 45:50 i 48:52, ale przez kilka minut nie potrafiliśmy dobrej obrony przekuć w skuteczny atak, by przełamać Twarde Pierniki. Po przerwie dla trenera Winnickiego torunianie zanotowali serię 9:0, którą przypieczętowali swoje zwycięstwo.

- Jestem bardzo dumny ze swoich zawodników, w szatni im powiedziałem, że do serii o brąz przystąpimy z podniesionymi głowami. Walczyliśmy do końca, ile tylko mieliśmy sił, jednak niestety każdy ma pewne ograniczenia. Jesteśmy jednak w najlepszej czwórce drużyn w Polsce, inni już dawno są na rybach, a my gramy dalej. Odpowiednio się przygotujemy i teraz naszym celem jest brązowy medal – mówił po meczu trener Roberts Stelmahers.

Energa Czarni 52:65 Polski Cukier  (12:18, 17:16, 11:13, 12:18)

Energa Czarni: Kravish 12 (16 zb.), Lewis 12, Cesnauskis 11, Surmacz 6, Goods 5, Ginyard 3, Dąbrowski 3, Seweryn, Bachynski, Rypiński.

Polski Cukier: Trotter 16, Sulima 13, Weaver 11, Diduszko 8, Mbodj 6, Skifić 5, Perka 4, Śnieg 2, Wiśniewski, Sanduł, Michalski.