33 Grzegorz Surmacz 5 30:52 6
40 Chavaughn Lewis 20 27:54 21
45 David Kravish 14 23:26 18
Suma 84 200:00 87

Czwarty z rzędu horror, trzeci zwycięski!. Tym razem na własne życzenie pozwoliliśmy Treflowi na odrobienie strat i doprowadzenie do dramatycznej końcówki, w której tym razem naszym bohaterem został Grzegorz Surmacz, zdobywając zwycięskie punkty na 84:80. Play-off coraz bliżej!

ERGO Arena w sobotę była świadkiem kolejnego kapitalnego meczu i nie pierwszego w jej murach zwycięstwa Energi Czarnych. Na trybunach zameldowało się kilkuset fanów naszego zespołu, którzy dali naszym koszykarzom niesamowitą energię i wsparcie w najważniejszych momentach. Dziękujemy, jesteście wielcy!

Energa Czarni rozpoczęli bardzo dobrze, po świetnym wejściu Anthony’ego Goodsa, który szybko zdobył 9 pkt., prowadziliśmy 27:18. Znakomicie funkcjonowała także nasza defensywa – najlepszy strzelec ligi Anthony Ireland swój pierwszy rzut z gry trafił dopiero w połowie drugiej kwarty. Trefl był zupełnie odcięty od rzutów z dystansu (0/6 w pierwszej połowie) i  choć dwa razy pozwoliliśmy sobie na utratę punktów w ostatniej sekundzie kwarty, to prowadziliśmy pewnie – 51:38.

Jednak nawet podczas znakomitej pierwszej połowy widać było, że sami sobie możemy sprawić sporo problemów. Naszą największą bolączką były straty, których już w pierwszych 20. minutach mieliśmy aż 11. Drugą połowę zaczęliśmy od trzech kolejnych, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze, notując serię 8:0. Mecz się wyrównał, ale wciąż to my kontrolowaliśmy jego przebieg.

Jeden z najważniejszych momentów meczu miał miejsce pod koniec trzeciej kwarty. Od stanu 54:58 zdobyliśmy 7 pkt. bez odpowiedzi rywali  i mieliśmy szansę na ostateczne przełamanie rywali, ale zmarnowaliśmy trzy rzuty wolne z rzędu i znów daliśmy sopocianom trafić w ostatniej akcji. Gracze Trefla uwierzyli, że jeszcze tego meczu nie przegrali i prowadzeni przez swojego weterana Filipa Dylewicza zaczęli błyskawicznie odrabiać straty.

Symbol trójmiejskiej koszykówki szybko zdobył 11 pkt., po jego trójce był remis po 70. Horror stał się faktem, już każda akcja do końca spotkania miała kolosalne znaczenie. Na każdą naszą dobrą akcję rywale błyskawicznie znajdowali odpowiedź. Świetnie w końcówce grał David Kravish, który dwukrotnie zdobywał punkty w trudnych sytuacjach. Po rzutach wolnych Irelanda prowadziliśmy 81:80 i na 17 sekund przed końcem mieliśmy piłkę. Kapitalnym podaniem do Grześka Surmacza popisał się Chavaughn Lewis, a nasz skrzydłowy umieścił piłkę w koszu mimo faulu Filipa Dylewicza. Czteropunktowe prowadzenie okazało się już dla sopocian nie do zniwelowania.

W ERGO Arenie świetnie zagrali nasi obwodowi – Anthony Goods i Chavaughn Lewis zdobyli po 20 punktów i 4 asysty, drugi dołożył jeszcze 7 zbiórek. Kolejny raz bardzo bliski double-double był David Kravish, który miał 14 pkt. i 9 zb. Dla Trefla aż 24 punkty zdobył Ireland, ale trafił on jedynie 5 z 17 rzutów z gry.

Trefl Sopot 80:84 Energa Czarni Słupsk (18:27, 20:24, 20:16, 22:17)

Trefl: Ireland 24, Dylewicz 20, Stefański 10, Mielczarek 10, Śmigielski 6, Marković 4, Karolak 4, Laser 2, Kolenda.

Energa Czarni: Lewis 20, Goods 20, Kravish 14, Ginyard 11, Bachynski 7, Seweryn 5, Surmacz 5, Cesnauskis 2, Dąbrowski.