Mecze siatkówki – kiedy grają Polacy ?

Niedawno zakończył się siatkarski sezon klubowy oraz finał Ligi Mistrzów. Jednak to nie koniec emocji, teraz czas na emocje związane z meczami reprezentacji Polski. Przed nami wiele fascynujących wydarzeń, jak mecze siatkówki. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

Jak wyglądała siatkówka w 2022 roku? 

Polska siatkówka mecze bez wątpienia w 2022 roku dała wiele niesamowitych wspomnień oraz emocji. Siatkarze pod wodzą Nikoli Grbicia odniosła duży sukces. Polacy do turnieju przystąpili jako dwukrotni mistrzowie świata, jednak w finale pokonali ich Włosi. Jednak trzeci finał z rzędu jest wielkim osiągnięciem. Do tego trzeba wspomnieć o brązowym medalu Ligi Narodów. Polacy stale znajdują się w ścisłej czołówce, a selekcjoner umiejętnie wprowadza nowych zawodników. Wymiana pokoleniowa przebiega jak najbardziej naturalnie, więc o sile kadry niedługo mogą świadczyć całkiem nowi zawodnicy.

Mecze siatkówki – jak wygląda terminarz

 Mecze siatkówki 2023 to ważne międzypaństwowe spotkania. Dla Polaków liczą się głównie trzy starty, czyli Liga Narodów, Mistrzostwa Europy, a także kwalifikacje olimpijskie. Mecze siatkarzy 2023 rozpoczęły się od Ligi Narodów. Finałowy turniej siatkarzy miał odbyć się w Polsce, więc mieliśmy pewność zagrania w meczu. Była to dobra wiadomość, gdyż w pozostałych spotkaniach Polska mogła potraktować jako przygotowania do meczów finałowych.

Podczas pierwszych meczów Polakom zdarzały się potknięcia oraz wymęczone zwycięstwa. Jednak w czasie rzeczywistym forma Polaków rosła z meczu na mecz. Polacy zakończyli zmagania z 10 wygranymi oraz 2 porażkami, mecze siatkarzy 2023 spotkały się z dużym zainteresowaniem. Na finale w Ergo Arenie tłumnie zebrali się kibice. W ćwierćfinale me Polacy pewnie rozbili Brazylijczyków i awansowali do fazy finałowej. Tam czekała ich gra z Japończykami, pomimo początkowych problemów transmisja zakończyła się wynikiem 3:1 dla Polaków. Kolejno na siatkarzy czekała drużyna USA. Mecz dla siatkarzy zakończył się zwycięstwem. W internecie zapanowała radość, gdyż Polacy po raz pierwszy wygrali Ligę Narodów.

Mistrzostwa Europy w 2023 roku

Liga mistrzów to nie najważniejsze wydarzenie w 2023 roku. Mistrzostwa Europy rozgrywane będą w w kilku państwach. Między innymi we Włoszech, Bułgarii, Izraelu, Macedonii Północnej. Polacy na boisku zmierza się z państwami, które nie powinny spowodować problemów. Nie powinniśmy spotkać się z zepsuciem statystyk. Zespoły z jakimi zmierza się Polacy to: Macedonia Północna, Holandia, Czarnogóra, Czechy czy Dania. Turniej rozegrany jest w dniach od 28 sierpnia do 16 września. Jedyne złoto Polacy zdobyli w 2009 roku, obecnie będą mogli nawiązać do tego sukcesu. Sobota to dzień, kiedy rozegrany zostanie najważniejszy mecz o zwycięstwo. W finale wezmą udział Włochy oraz Polska.

Siatkówka – kwalifikacje olimpijskie

Trudno wyobrazić sobie igrzyska, bez udziału Polaków. Igrzyska odbędą się w 2024 roku w Paryżu. Walka o awans nie będzie łatwa. W turnieju weźmie udział 12 zespołów, w tym także Francuzi czyli gospodarze tej imprezy. Pozostałe zespoły będą walczyć o 11 pozostałych miejsc. Mecze reprezentacji Polski siatkówka 2023 odbędą się miedzy 30 września, 8 października. Siatkarze zagrają w Chinach. Na ostatnich igrzyskach Polacy doszli do ćwierćfinału, więc teraz z pewnością będą chcieli zawalczyć o medale. Turniej w przyszłym roku rozegrany zostanie na innych zasadach, niż dawniej. Zespoły zostaną podzielone na 3 grupy po 4 reprezentacje, a awans dalej uzyska po jednej drużynie z tych grup.