5 najlepszych ćwiczeń na klatkę piersiową

Duża klata to niewątpliwie jeden z najczęstszych celów, które posiadają Panowie uczęszczający na siłownie. Jest to taka część ciała, która przykuwa uwagę kobiet oraz podnosi pewność siebie u mężczyzn. Jakie więc są najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową? Już teraz poznaj 5 skutecznych ćwiczeń i skomponuj swój własny trening na klatę!

Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej


Jest to wręcz kultowe ćwiczenie wśród kulturystów oraz osób ćwiczących amatorsko. Klasyczne wyciskanie sztangi jest jednym z najlepszych ćwiczeń, które można wykonywać na mięśnie klatki piersiowej. Warto przynajmniej raz w tygodniu wykonywać te ćwiczenie w kilku seriach, a efekty powinny być zadowalające!

Pompki


Ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała są również często spotykane w planach treningowych sportowców. Nic dziwnego, ponieważ pompki bardzo dobrze angażują klatkę piersiową. Mamy tutaj dużą różnorodność co do wyboru rozstawu rąk, co z pewnością pozwoli nam urozmaicić trening na klatę.

Wyciskanie hantli leżąc na ławce skośnej


Zamiana sztangi na hantle pozwoli nam zaatakować klatkę piersiową pod zupełnie innym kątem. Jeśli marzy nam się duża klata, to hantle obowiązkowo powinny znaleźć się w naszym planie treningowym. Szczególnie jeśli mamy możliwość wykonywać to ćwiczenie na ławce skośnej. Wykonywanie ćwiczenia na klatkę piersiową z wykorzystaniem ławki skośnej może bardzo mocno uaktywnić górę klatki piersiowej. Jeśli zależy nam na napompowanej klacie, to warto stosować zarówno skos górny, jak i skos dolny.

Rozpiętki hantlami


Hantle są bardzo dobrym akcesorium, które pozwoli nam zbudować potężną klatę. Można je również z powodzeniem wykorzystać w ćwiczeniach rozciągających. Rozpiętki z hantlami można wykonywać zarówno na ławce, jak i na płaskim podłożu. Warto zadbać o to, aby nasz trening na klatę zawierał właśnie tego typu ćwiczenia rozciągające.

Ściąganie linek na bramie


Jeśli tylko mamy możliwość uczęszczania na profesjonalną siłownię, to zdecydowanie warto skorzystać z dostępnej tam bramy. Nasza klatka piersiowa z pewnością nam za to podziękuje! Ściąganie linek na bramie to jedno z lepszych ćwiczeń na koniec treningu. Doskonale pompuje mięsień oraz doprowadza krew do komórek mięśniowych. Sprawia to, że makroskładniki po treningu będą dokładnie wiedziały, w które miejsce mają się udać!

Dobrych ćwiczeń na klatkę piersiową jest tak naprawdę całe mnóstwo. Jeśli zależy nam na tym, aby trening na klatę był efektywny, to warto wykonywać trening co najmniej 2 razy w tygodniu, a łączna ilość serii powinna oscylować w granicach 20. Jeśli zastosujemy się do tych wskazówek, a ponadto zadbamy o naszą dietę, to duża klata może być w naszym zasięgu!

1 thought on “5 najlepszych ćwiczeń na klatkę piersiową

  1. Jak dla mnie rozpiętki to hantlami to królowa ćwiczeń na klatkę piersiową. Czuje, że kontroluje każdy ruch i mięsień jest zaangażowany

Comments are closed.