Podsumowanie kwalifikacji do IO 2024 w siatkówce

Polacy w siatkówce w ostatnich stali się prawdziwymi dominatorami – zdobywają seryjnie tytuły mistrzowskie. Jesteśmy aktualnymi mistrzami Europy, zdobywcami Ligi Światowej oraz wicemistrzami świata – po dwóch z rzędu tytułach mistrzowskich. W przyszłym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, a polska drużyna siatkarska mężczyzn zdobyła kwalifikację do Olimpiady.

Czy w IO 2024 Polacy sięgną po kolejny tytuł? Tego jeszcze rzecz jasna nie wiemy. Na Olimpijskie złoto kibice polskiej siatkówki czekają od 1976 roku. Tymczasem przyjrzyjmy się zakończonym niedawno kwalifikacjom do Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku w siatkówce. Trzy turnieje kwalifikacyjne siatkarzy odbywały się od 30 września do 8 października w Rio de Janeiro, Tokio oraz Xi’an, a awans na nadchodzące Igrzyska uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdego z tych turniejów.

Turniej kwalifikacyjny do IO w Paryżu 2024 w siatkówce – grupa A

Zdecydowanie najciekawiej turniej kwalifikacyjny przebiegał w grupie A, rozgrywanej w brazylijskim Rio de Janeiro. Rywalizację pewnie wygrała reprezentacja Niemiec, która jest prowadzona przez Michała Winiarskiego. Niemcy wygrały wszystkie mecze, w tym po 3:1 zasłużoną Brazylię i aktualnych mistrzów świata – Włochów i wyprzedziły te drużyny. W tym kontekście mamy do czynienia z niespodzianką. Od kilku lat mówi się o pewnym kryzysie brazylijskiej siatkówki. Jednak również Brazylijczycy uzyskali awans na paryską Olimpiadę, gdyż mecz z Niemcami był jedynym przegranym przez drużynę z Ameryki Południowej.

Natomiast Włosi poza przegraną z Niemcami odnieśli zaskakującą porażkę z Kubą 1:3, a także w meczu o być albo być przegrali z Brazylią 2:3, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Włochów wyprzedziła też do końca walcząca o kwalifikację olimpijską – wspomniana Kuba. W turnieju w Rio de Janeiro wystąpiły też siatkarskie reprezentacje Ukrainy – piąte miejsce, Czech – na szóstej pozycji, Iranu – siódme miejsce i Kataru – ostanie miejsce.

Turniej kwalifikacyjny do IO w Paryżu 2024 w siatkówce – grupa B

Rywalizację w grupie B, rozgrywanej w Japonii w Tokio, wygrali Amerykanie, którzy pozostali niepokonani. Natomiast drugie miejsce zdobyła reprezentacja gospodarzy – Japończycy zwyciężyli pięć meczów, a dwa przegrali (z USA i Egiptem). Podobny bilans zwycięstw i porażek miała trzecia Słowenia, jednak uzyskali oni gorszy bilans setów.

W grupie tej czwarte miejsce zajęli Turcy odnosząc cztery zwycięstwa i trzy porażki, na miejscu piątym uplasowali się z kolei Serbowie z trzema zwycięstwami i czterema porażkami. Szósta Finlandia i siódmy Egipt wygrali po dwa mecze i po pięć meczów przegrali. Natomiast ostatnia Tunezja przegrała wszystkie mecze.

Turniej kwalifikacyjny do IO w Paryżu 2024 w siatkówce – grupa C

Reprezentacja Polski w grupie C, w której rywalizacja odbywała się w chińskim mieście Xi’an, miała pewną kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich już przed ostatnią serią gier. Finalnie Polacy zwyciężyli we wszystkich meczach, a oprócz naszych reprezentantów bilety do Paryża zdobyli też Kanadyjczycy, którzy przegrali tylko z Polską i Belgią. Dwa mecze przegrali też Argentyńczycy, jednak więcej punktów wynikających z bilansu setów zgromadziła drużyna z Ameryki Północnej.

Czwarta Belgia i piąta Bułgaria wygrały po cztery mecze i po trzy przegrały. Szósta Holandia dwa mecze wygrała i pięć przegrała. Gospodarze Chiny jeden mecz wygrały i sześć przegrały, zajmując siódme miejsce. Z kolei Meksyk przegrał wszystkie mecze i zajął miejsce ostatnie.

Wyniki meczów siatkówki możesz obstawiać w Betcris!

Mecze siatkówki – zarówno reprezentacyjne, jak i klubowe – możesz obstawiać w Betcris. Ponadto ten legalny polski bukmacher umożliwia też typowanie meczów piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, rugby, tenisa, Formuły 1 i wielu innych dyscyplin sportowych. Aby obstawiać w Betcris wystarczy zarejestrować się i korzystać ze strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Dla stałych graczy oraz nowych użytkowników, Betcris przygotował ciekawe bonusy bukmacherskie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.