Niszowe aktywności fizyczne, które na pewno Cię zaskoczą ale ciekawe sporty

Aktywność sportowa wychodzi na zdrowie. Warto spojrzeć na mało popularne dyscypliny sportowe.

Wiele osób może się bowiem przekonać, że wśród takich propozycji są w stanie znaleźć coś dla siebie. Nie tylko piłka nożna, basen, itd. Jest wiele innych, ciekawych sportów, które nie są tak znane, ale budzą wielkie emocje.

Ciekawe, niszowe sporty

Jeżeli chodzi o takie typy, to pierwszą propozycją może być Zorbing. Dyscyplina, która polega na staczaniu się ze wzgórza w specjalnie przygotowanych kulach plastikowych. Wyzwaniem jest pokonanie w „zorbie” (kuli) rwącej rzeczki. W środku na szczęście zamontowane są pasy bezpieczeństwa. Do tego jest ona wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Sama zorba ma teraz ok. 3,2 m szerokości. Początkowo jej średnica wynosiła jedynie 1m.

Skoro o staczaniu mowa, to warto uwzględnić coroczny pościg za serem po zboczu. Zabawa urządzana jest w Hill Cooper w Anglii. Nie lada zaskoczeniem, że impreza, która w początkowym zamierzeniu odbywać się miała tylko dla lokalnej społeczności, gromadzi osoby z całego świata. Wśród zwycięzców nie brakuje obywateli z Nepalu, czy też Stanów Zjednoczonych.

Mugolski Quidditch to gra, która powstała na bazie serii książek o Harrym Potterze. Co więcej, gracze pomiędzy nogami mają miotły. Co prawda, nie latają oni tak jak książkowi bohaterowie, ale zasady są całkiem podobne. Z tą jednak różnicą, że w tym przypadku nie ma ani grama magii, a złotym zniczem jest piłka tenisowa. Początki gry znaleźć można na Wyspach Brytyjskich. W obecnej chwili nawet Polska może pochwalić się kilkoma zespołami, jakie uprawiają tą dyscyplinę sportową.