Co jeść podczas budowania masy mięśniowej? Postaw na wysokokaloryczne posiłki

Chcąc nabrać masy mięśniowej nieuniknione jest to, aby spożywać jedzenie w większej ilości. Przede wszystkim bilans kaloryczny na koniec każdego dnia musi być wyższy niż nasze utrzymanie kaloryczne. Dlatego jeśli interesuje nas masa mięśniowa, to dieta musi być dostosowana do naszego celu. Co zatem powinniśmy jeść? Najlepiej posiłki wysokokaloryczne, ale przy tym odżywcze, zdrowe, a nasza cała dieta powinna być optymalnie zbilansowana.

Posiłki podczas budowania masy mięśniowej

Jeśli zależy nam na szybkim budowaniu masy mięśniowej, to powinniśmy postawić na mocne treningi na siłowni, a także zbilansowane posiłki, które dostarczą nam odpowiedniej ilości kalorii i makroskładników. Mowa tutaj także o odpowiedniej podaży białka. Oznacza to, że białko powinno być ważną częścią posiłków, które spożywamy. Ile białka warto spożywać? Na pewno nie mniej niż 1,6 gramów na kilogram masy ciała. Wydaje się, że taka ilość białka w codziennej diecie to kompletne minimum. Pamiętajmy o tym, gdy chcemy naprawdę budować mięśnie, a nie jedynie przybrać kilogramów i obrosnąć w tłuszcz.

Zdrowe, zbilansowane i odżywcze posiłki

No dobrze, tak więc jakie posiłki dokładnie spożywać? Na pewno nie skupiaj się na detalach takich jak picie kawy, energetyków itd. Jeśli chcesz to pij. Pamiętaj jednak, że są lepsze zamienniki i alternatywy dla kawy i innych napojów z kofeiną. Wracając do diety, to skup się na bazie, a więc głównych posiłkach. Jeśli szukamy pomysłów np. na śniadania, to warto zainteresować się omletami na słodko, owsianką z odżywką białkową lub też jajecznicą z chlebkiem. Takie propozycje są dobre, ponieważ zapewniają nam odpowiednią ilość kalorii, którą dostarczymy do organizmu. Poza tym mamy tutaj także spore ilości białka oraz stosunkowo wysoką ilość węglowodanów przy niskiej ilości tłuszczów. Oczywiście stosunek węglowodanów i tłuszczów w diecie można zmieniać, w zależności od tego, co w naszym przypadku jest bardziej odpowiednim rozwiązaniem. Po prostu niektórzy lepiej czują się na wysokiej ilości węglowodanów, a inni na wysokiej ilości tłuszczów.