Trzy zasady odchudzania

Marzenie o idealnej sylwetce spędza wielu osobom sen z powiek, osoby te próbują ćwiczeń, różnorodnych diet, jednak nigdy nie są w pełni szczęśliwe, a także nie potrafią utrzymać raz wypracowanej wagi i szybko wracają do stanu sprzed okresu redukcji, co gorsze często nawet bardziej przybierają na wadze. Przyczyną tego stanu rzeczy jest najzwyklejszy brak wiedzy, na temat działania organizmu i trzymania się kilku prostych zasad, które pozwalają utrzymać wymarzoną sylwetkę przez lata.

Jedz, co chcesz, tylko z umiarem.

Przyjęło się przekonanie, że bycie na diecie, lub dokładniej mówiąc redukcji, to czas, w którym należy odmawiać sobie swojego ulubionego jedzenia, niezadowolenie z posiłków spożywanych na diecie, jest jedną z głównych przyczyn porzucania diet i wracania do starych nawyków żywieniowych. Prawdą jest, że podczas redukcji można jeść wszystko, co do tej pory, jednak ilość pokarmu musi się zmniejszyć, dlatego warto liczyć kalorie. Liczenie kalorii ma wiele zalet, pozwala zrozumieć, ile powinniśmy jeść, a także, o ile za dużo pokarmu w siebie możemy wepchnąć, liczenie kalorii pozwala optymalnie zredukować ilość spożywanego pokarmu, do poziomu, który pozwoli nam schudnąć w sposób zdrowy.

Aktywność fizyczna jest ważna

Waga skorelowana jest nie tylko ze spożywanym pokarmem, ale również z aktywnością fizyczną. Pracownicy biurowi mają większe szanse na tycie niż osoby pracujące fizyczne, gdyż wynika to z ich aktywności. Jeżeli zbilansowaną kalorycznie dietę połączy się z aktywnością fizyczną, można oczekiwać cudów. Niekoniecznie trzeba od razu iść na siłownię, czy biegać, czasem wystarczy więcej czasu poświęcić na spacer, jazdę rowerem, taniec lub inną aktywność, która pozwoli spalić trochę kalorii, tym samym doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej.

Zadbaj o sen

Sen jest niezwykle ważny dla funkcjonowania całego organizmu, podczas snu organizm się regeneruje, odzyskuje niezbędne siły, które pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie. Sen również powoduje redukcje kortyzolu, który odpowiedzialny jest za utrzymywanie tkanki tłuszczowej i redukcję masy mięśniowej, wystarczy spać powyżej 6 godzin na dobę, by zauważyć rezultaty.

Najlepszy rezultat w walce o idealną wagę i sylwetkę daje połączenie wszystkich wspomnianych zasad. Dieta, trening i sen, to trzy fundamenty, które pozwolą cieszyć się wymarzoną wagą, a także utrzymać ją przez wiele lat.