Dlaczego utrzymanie kondycji jest dla nas ważne?

Wiele osób przez długie lata po zakończeniu wfu wraz ze szkołą średnią albo studiami zupełnie zaniedbuje swoją kondycję fizyczną i stawia przed nią inne priorytety. Tymczasem nasze dzisiejsze zaniedbania bardzo wyraźnie odbiją się na naszej przyszłości i to nie tylko wtedy, gdy przyjdzie nam gonić uciekający nam spod nosa autobus. Utrzymanie pożądanej kondycji dla wielu z nas jest bardzo ważne.

Trzymanie kondycji to stały element prowadzenia zdrowego trybu życia. Nawet najlepsza dieta może nie wystarczyć, aby utrzymać nasze ciało w zdrowiu. Jeśli nie zaczniemy ćwiczyć i dbać o swój stan, to w przyszłości możemy mieć spore problemy ze zdrowiem, nie tylko na poziomie sprawności fizycznej, ale także wychodzenia z różnego rodzaju chorób czy zapadaniu na nie. Między innymi zakrzepica może pojawić się u nas, jeśli brakuje nam ruchu, a jest ona niezwykle niebezpieczna. Ruch jest więc dla nas niezbędny, aby w przyszłości ominąć potencjalnych zagrożeń na nas czyhających.

W zdrowym ciele zdrowy duch i jest to jak najbardziej prawda. Coraz częściej bagatelizujemy stan swojego zdrowia psychicznego i często zwyczajnie nie wierzymy, że ruch na świeżym powietrzu może pomóc nam wyjść z psychicznego dołka. Oczywiście to za mało, żeby wyleczyć depresję czy inną poważną chorobę, ale może to znacznie ułatwić. Jeśli siedzimy cały czas w jednym miejscu i nie zmieniamy naszego otoczenia, może to na nas bardzo źle wpłynąć. Dlatego utrzymywanie kondycji połączone z regularnymi ćwiczeniami korzystnie wpływa na nasz nastrój, a nawet na poziom stresu w naszym organizmie.

Posiadanie dobrej kondycji może nam też ułatwić wiele życiowych sytuacji. Kiedy musimy dokądś szybko dotrzeć, ale także na wypadzie na kajaki ze znajomymi albo przy okazji jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Jeśli nie pilnujemy jej poziomu, może się okazać, że dostaniemy zadyszki po wejściu na swoje piętro, kiedy winda się zepsuje. To zaskakujące, jak wielu kompilacji jesteśmy w stanie uniknąć tylko i wyłącznie poprzez regularne wyjście na spacer czy pobranie w naszą ulubioną ruchową grę. Dodatkowo dbamy o swoją sylwetkę i możemy od czasu do czasu zrzucić zbędne kilogramy.